ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Obuwie medyczne dla kobiet

Obuwie medyczne dla kobiet


Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy. Przeciążenia powstałe w wyniku chodzenia w nieodpowiednim obuwiu medycznym dają się we znaki we wszystkich partiach ciała. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że ból kręgosłupa, barku czy ręki może być spowodowany źle dobranym obuwiem.

W jaki sposób więc dobrać obuwie medyczne do pracy?

Warto postawić na obuwie specjalistyczne. Konstrukcja takiego buta jest przemyślana pod każdym względem. Średniej wysokości podeszwa ma chronić przed drganiami i nierównościami podłoża, uniesiona pięta ułatwiać stąpanie i przekolebanie stopy, przewiewne i naturalne materiały wpływać na komfort noszenia a profilowana wkładka podpierać stopę. Należy zwrócić uwagę także na kształt i wagę buta. Najwygodniejszym rozwiązaniem będą buty, które mają szerszy przód. Palce nie są wtedy skrępowane ani uciśnięte. Można swobodnie nimi poruszać co daje lepszy przepływ krwi i wpływa korzystnie na działanie pompy mięśniowej. W lekkich butach stopy nie będą dodatkowo obciążane i nie będą się zbędnie męczyć.

Oprócz zalet zdrowotnych warto zadbać także o bezpieczeństwo.

Obowiązkowo buty muszą mieć podeszwę antypoślizgową. Będzie ona chroniła przed niefortunnym poślizgiem czy upadkiem. Zdecydowanie wybierzmy spód o właściwościach antygrzybicznych i antystatycznych. Unikniemy namnażania i przenoszenia się bakterii czy grzybów a dodatkowo zniwelujemy ogniska nieprzyjemnego zapachu. Koniecznie obuwie powinno być wykonanie z materiałów łatwo-czyszczących. W szpitalach czy w przychodniach nie trudno o kontakt z różnymi substancjami. Umycie i wyczyszczenie butów powinno być łatwe i szybkie, najlepiej pod bieżącą wodą. Dodatkowym atutem będzie zabezpieczenie spodu przed zżółknięciem w postaci ochrony UV.

Jak dopasować obuwie aby było wygodne?

Najlepiej przymierzać w ciągu dnia, kiedy stopy "już trochę przeszły". Jeżeli stopy puchną i mają tendencję do obrzęków to lepiej wybrać buty z regulacją tęgości. Przy występowaniu odcisków lub modzeli, wkładka powinna być gruba i dobrze amortyzująca. Halluxy i ostrogi piętowe wymagają wkładek miękkich i odciążających.

Nasze obuwie spełnia wszystkie te zalety w jednej parze. 20 lat doświadczenia w produkcji obuwia komfortowego i obuwia zawodowego dało nam rozwiązanie w postaci kolekcji Piumetta przeznaczonego dla wymagających kobiet.POWRóT

Obuwie antyelektrostatyczne i buty robocze ESD chronią wrażliwy sprzęt lub komponenty przed wyładowaniami elektrostatycznymi w różnych branżach. Należą do nich: przemysł elektroniczny, przemysł lotniczy, produkcja półprzewodników i produkcja urządzeń przemysłowych, telekomunikacja, produkcja komputerów i przemysł medyczny, przemysł optyczny.

Jeśli pracujesz w branży medycznej w szpitalu, przychodni lub laboratorium to Twoja praca jest nie tylko ciężka fizycznie i psychicznie, ale także wymaga bycia na nogach przez cały dzień, każdego dnia. Jest to duże obciążenie dla stóp, kolan i kręgosłupa. Dlatego potrzebujesz pary butów, które wytrzymają obciążenie wynikające z 10.000 kroków które robisz dziennie, a jednocześnie będą trwałe i wyglądać profesjonalnie.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki na buty Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

TOP

przerwa wakacyjna 2024


Szanowni Państwo!

Zbliża się zaplanowana na 01.08-18.08.2024 przerwa wakacyjna w Grupie JULEX.

W tym czasie będą pracować, w formie dyżuru, nasze biura handlowe, magazyn oraz sklepy.

Realizacja niektórych zamówień może być niemożliwa lub się wydłużyć.

Zamówienia złożone po 10 lipca, w zależności od stanów magazynowych, prawdopodobnie będą zrealizowane końcem sierpnia.

Grupa JULEX

Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt