Mazańcowice 43-391
Mazańcowice 289
Polska
Tel.: +48 33 815 52 59
Fax: 20, 21
Email: info@julex.pl
Czynne: 7:00 - 15:00 Pn-Pt
Obuwie na sale operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. Personel medyczny stoi przy stole operacyjnym przez wiele godzin, zatem właściwe obuwie operacyjne jest kluczowe. Szpital jest miejscem o dużym natężeniu ruchu, a Blok Operacyjny w szczególności. Jako centralny punkt ostrych i planowych operacji, szybkość, wydajność i bezpieczeństwo pracującego tam personelu i pacjentów ma ogromne znaczenie. Jako lekarz, lekarka, pielęgniarz i pielęgniarka powinieneś/powinnaś mieć pełen dostęp do najlepszego sprzętu, który pomoże Ci wykonywać swoją służbę wydajnie i bezpiecznie.
Chociaż obuwie może nie jest pierwszym elementem, który przychodzi na myśl, gdy myślimy o szpitalu, to obuwie operacyjne odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wysoce wydajnego i szybkiego środowiska pracy. Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie operacyjne przeznaczone na Blok Operacyjny?
Z tego artykułu dowiesz się:
Obuwie operacyjne muszą być sterylizowane w autoklawach w temperaturze do 134°C. Buty operacyjne przechodzą podobną procedurę sterylizacji jak narzędzia chirurgiczne. To gwarantuje higienę i komfort użytkowania dla personelu szpitala oraz zwiększa sterylność na salach operacyjnych. Obuwie operacyjne powinno być czyszczone po każdym zabiegu, dzięki temu każdą parę mogą używać różne osoby.
W trakcie operacji lub zabiegu personel medyczny dba o sterylność sali, narzędzi a także samego ubrania, które jest noszone przez personel. Blok operacyjny jest wyizolowaną strefą szpitala przeznaczoną do operacji po to, aby zapewnić warunki zbliżone do aseptycznych. Współczesne bloki operacyjne dzielone są na dwie strefy: strefa „czysta" i strefa „brudna". Drogi pomiędzy strefami nie powinny się krzyżować.
Obuwie operacyjne jest obowiązkowym wyposażeniem ubioru personelu medycznego w strefie czystej. Obuwie operacyjne Julex to specjalistyczne buty zawodowymi przeznaczone dla personelu medycznego znajdującego się strefie czystej. Norma PN-En ISO20347 określa dokładne wymagania dotyczące obuwia zawodowego. Obuwie operacyjne Julex jest zgodne z EN20347 i zostały wykonane ze specjalnego rodzaju materiału TR SEBS, który umożliwia czyszczenie i pranie w pralkach w temperaturze do 50°C oraz sterylizację w autoklawach w temperaturze do 134°C.
Obuwie operacyjne Julex jest wykorzystywane przez tysiące pracowników medycznych w Polsce. Poniżej podajemy najważniejsze cechy:
W trakcie operacji wykorzystywane są urządzenia elektryczne pod napięciem oraz występuje ryzyko zjawiska statyczności, dlatego saboty i obuwie operacyjne muszą posiadać właściwości antystatyczne. To gwarantuje bezpieczne używanie sprzętu elektronicznego (minimalizują ryzyko ich uszkodzenia i zakłócenia pracy podczas zabiegów).
Obuwie operacyjne Julex dostępne są w następujących rozmiarach: 34/35, 36/37, 38/39, 40/41, 42/43, 44/45, 46/47. Należy tak dobrać rozmiar butów, aby czuć lekki luz. Obuwie operacyjne jest tak zaprojektowane, aby je wsuwać bez użycia rąk. Jeżeli personel porusza się po bloku operacyjnym, to można wykorzystać pasek na piętę, aby zwiększyć stabilność pięty. Pasek jest ruchomy i można go przełożyć na cholewkę, jeśli praca wymaga głównie stania.
Dodatkowo, aby zminimalizować dyskomfort podczas długich zabiegów i podnieść komfort samego obuwia zastosowano specjalną boczną perforację. Jest tak zaprojektowana i umiejscowiona, aby zminimalizować ryzyko przecieknięcia płynów do obuwia medycznego w trakcie operacji.
Podczas operacji i zabiegów personel nie przemieszcza się zbyt dużo - przez większość czasu czynności są wykonywane w miejscu - na stojąco. Dlatego ważne aby obuwie operacyjne dobrze leżało na stopie i było wygodne podczas stania i przede wszystkim musi zapewnić stabilność.
Buty medyczne do strefy czystej wykonane są z materiału TR SEBS, który odporny na wysokie temperatury, z zamkniętą strukturą porów, nie wydzielający substancji drażniących skóry, nie pylący i antyelektrostatyczny. W dotyku materiał przypomina gumę.
Dodatkowe wkładki lub inne elementy w obuwiu mogą przeszkadzać podczas pracy lub mogą negatywnie wpłynąć na stabilność dlatego nie polecamy takich rozwiązań. Wkładki antystatyczne przeciwpotne powinno się stosować wtedy, gdy użytkownik ma dużą potliwość stopy.
To do personelu bloku operacyjnego należy wybór jakie obuwie jest najlepsze. To osoby operujące znają specyfikę pracy zespołu i danego bloku operacyjnego. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości najlepiej je skonsultować z dostawcą obuwia.
Praca w szpitalu jest wymagająca pod względem fizycznym i ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest obuwie, które będzie Ci przeszkadzać. Potrzebujesz wygodnego obuwia medycznego, które zostało zaprojektowane z myślą o długich godzinach spędzonych na nogach,. Wykonujesz przecież pracę stojąco chodzącą. Obuwie medyczne Julex jest ergonomicznie zaprojektowane, aby zapewnić prawidłowe wsparcie anatomiczne, uwalniając Cię od niepotrzebnego stresu i dyskomfortu oraz zapewniając doskonałe wsparcie postawy.
Na bloku operacyjnym istnieje wiele zagrożeń związanych z poślizgnięciami i upadkami. Sprzęt jest często przemieszczany, co zwiększa ryzyko potknięcia się, a rozlane płyny również zwiększają ryzyko wypadków. Stabilne, antypoślizgowe obuwie medyczne jest zatem niezbędne, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Ponadto w pełni zakryty obszar palców i pewne mocowanie do stopy są niezbędne dla ochrony i szybkiego przemieszczania się.
Crocsy w jaskrawych kolorach są modne wśród pracowników służby zdrowia. Są one jednak szczególnie nieodpowiednie w upalne dni, gdyż sprzyjają poceniu się stóp. Obuwie operacyjne musi posiadać certyfikat EN30347. Buty typu crocs dostępne w ogólnodostępnych sklepach obuwniczych nie posiadają certyfikatów EN30347, CE, HACCP, zatem nie mogą być wykorzystywane w strefach czystych.
Stowarzyszenie Ubezpieczeń od Odpowiedzialności Cywilnej Pracodawców odradza stosowanie kolorowych butów z tworzywa sztucznego: Dają one pielęgniarkom zbyt małe wsparcie podczas przesuwania łóżek. W wiedeńskich szpitalach wprowadzono całkowity zakaz używania kolorowych gumowych butów krytycznych miejscach, takich jak bloki operacyjne, ponieważ mogą one być naładowane elektrostatycznie i zakłócać pracę bardzo czułego sprzętu. Więcej można przeczytać w artykule Der Crocs-Schock.
Obuwie operacyjne oferowane przez Julex są produkowane zgodnie z rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa szpitalnego i zdrowotnego oraz posiadają certyfikat CE do użytku na sali operacyjnej oraz certyfikat EN30347. Obuwie operacyjne Julex można prać w pralce lub ręcznie oraz sterylizować w autoklawach. Od 30 lat produkujemy obuwie medyczne specjalnie dla profesjonalistów. Julex to idealny wybór dla personelu chirurgicznego.
Jeżeli chcesz zamówić hurtową ilość to wyślij zapytanie. Jeśli chcesz zamówić kilka par, to odwiedź nasz sklep internetowy.
Obuwie antyelektrostatyczne i buty robocze ESD chronią wrażliwy sprzęt lub komponenty przed wyładowaniami elektrostatycznymi w różnych branżach. Należą do nich: przemysł elektroniczny, przemysł lotniczy, produkcja półprzewodników i produkcja urządzeń przemysłowych, telekomunikacja, produkcja komputerów i przemysł medyczny, przemysł optyczny.
Jeśli pracujesz w branży medycznej w szpitalu, przychodni lub laboratorium to Twoja praca jest nie tylko ciężka fizycznie i psychicznie, ale także wymaga bycia na nogach przez cały dzień, każdego dnia. Jest to duże obciążenie dla stóp, kolan i kręgosłupa. Dlatego potrzebujesz pary butów, które wytrzymają obciążenie wynikające z 10.000 kroków które robisz dziennie, a jednocześnie będą trwałe i wyglądać profesjonalnie.
Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.
Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)
Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.
Szanowni Państwo,
w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku zaplanowany jest postój produkcyjny w naszej firmie. Od 23.12.2024 do 6.01.2025 produkcja, biura oraz sklepy będą nieczynne.
Zamówienia złożone po 25 listopada, na modele niedostępne na stanach magazynowych, mogą być zrealizowane dopiero po 6 stycznia.
Z poważaniem
Grupa JULEX