ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Co to są buty do HACCP?

Co to są buty do HACCP?


To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Samo słowo HACCP oznacza skrót od ang. hazard analysis and critical control points czyli analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli. W uproszczeniu sam system HACCP to zestawienie wytycznych i zasad do wdrożenia w danym zakładzie. System jest tworzony przez zakład w oparciu o analizę i audyt. Należy pamiętać że samo obuwie to tylko jeden z elementów systemu bezpieczeństwa żywności w procesie produkcji.

Samo obuwie powinno być wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości i do czyszczenia np. za pomocą wody i środków myjących dlatego skóry używane do produkcji obuwia są pokrywane specjalnymi powłokami inaczej mówiąc foliowane. Innym materiałem coraz powszechniej stosowanym poza zwyczajnymi syntetykami jest mikrofibra, która zdobywa coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości higieniczne i możliwość prania w pralce.

Cholewki obuwia wykorzystywanego w zakładach stosujących HACCP powinny być skonstruowane w możliwie najprostszy sposób. Preferuje się obuwie wsuwane z małą ilością połączeń lub wykonane z jednego odlewu jak w przypadku np. kaloszy. Rzadko stosuję się rzepy i sznurowadła ze względu na utrudnione czyszczenie tych elementów. Spody obuwia powinny posiadać właściwości antybakteryjne aby nie rozwiały się w mikro porach grzyby i bakterie oraz prosty do czyszczenia bieżnik.

Oczywiście dominującym kolorem butów jest biały aby łatwo można zauważyć zabrudzenia i nieczystości, które pracownik może wnieść na przestrzeń produkcyjną. Bardzo często w zakładach z systemem HACCP wydziela się specjalne strefy, do których można wejść tylko przy założeniu odpowiedniego ubrania. W takich strefach są dodatkowe obostrzenia np. dotyczące wnoszenia prywatnych rzeczy przez pracowników.

W zależności od przeprowadzonej analizy i oceny ryzyka zarówno z punktu widzenia HACCP oraz zawodowego można wybrać obuwie zamknięte lub otwarte (rzadziej), z metalowym podnoskiem (ochronne) lub bez noska (zawodowe).

Oczywiście obuwie to może być wykorzystywane w innych branżach, które nie stosuje systemu ochrony żywności jak np. w szpitalach, placówkach medycznych, zakładach kosmetycznych, chemicznych, farmaceutycznych i wszędzie tam gdzie higiena i czystość jest stawiana jako bardzo ważny element organizacyjny.POWRóT

Obuwie antyelektrostatyczne i buty robocze ESD chronią wrażliwy sprzęt lub komponenty przed wyładowaniami elektrostatycznymi w różnych branżach. Należą do nich: przemysł elektroniczny, przemysł lotniczy, produkcja półprzewodników i produkcja urządzeń przemysłowych, telekomunikacja, produkcja komputerów i przemysł medyczny, przemysł optyczny.

Jeśli pracujesz w branży medycznej w szpitalu, przychodni lub laboratorium to Twoja praca jest nie tylko ciężka fizycznie i psychicznie, ale także wymaga bycia na nogach przez cały dzień, każdego dnia. Jest to duże obciążenie dla stóp, kolan i kręgosłupa. Dlatego potrzebujesz pary butów, które wytrzymają obciążenie wynikające z 10.000 kroków które robisz dziennie, a jednocześnie będą trwałe i wyglądać profesjonalnie.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki na buty Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

TOP
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt