Mazańcowice 43-391
Mazańcowice 289
Polska
Tel.: +48 33 815 52 59
Tel.: +48 33 815 54 77
Fax: 20, 21
Email: info@julex.pl
Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.
Drewniaki są używane w kriokomorach do zabiegów rehabilitacyjnych. Bardzo często kierowcy ciężarówek mają parę drewniaków w kabinie samochodu.
Aby spełnić coraz bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące obuwia do pracy w wielu modelach drewniaków stosuje się drewniane wkładki, które mocowane są do antypoślizgowych spodów. Zaletą takiej budowy drewniaka jest dodatkowa amortyzacja w pięcie, zabezpieczenie spodów drewnianych przed wilgocią (przez co z powiedzeniem mogą być stosowane w kuchniach i pomieszczeniach o podwyższonej temperaturze i wilgoci) oraz wytłumienie charakterystycznego stukania o posadzkę lub podłogę.
W Skandynawii drewniane chodaki cieszą się ogromną popularnością wśród osób związanych z innymi zawodami lub po prostu w życiu codziennym na działce w domu czy ogrodzie.
Obuwie na spodach drewnianych swoją ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim naturalnym materiałom: surowe drewno i skóra. Te materiały dają skórze stopy doskonale środowisko. Skóra i drewno mają świetne właściwości higroskopijne to znaczy bardzo szybko pochłaniają wilgoć (pot stopy) aby potem szybko je oddać po skończeniu używania. Dzięki temu stopa nie odparzy się nawet osobom mającym bardziej potliwą skórę. Efekt zapocenia się stopy i odparzenia to barak "oddychania" skóry.
Drewno użyte do produkcji drewniaków poza obróbką mechaniczną nie jest poddawane procesom impregnacji i konserwacji wiec mamy do czynienia z naturalnym materiałem który nie podrażnia skóry stóp. Coraz częściej drewniaki wracają do łask zamiast obuwia gumowego czy piankowego.
Dzięki swoim specyficznym właściwościom pokochały je pielęgniarki i lekarze pracujący po kilkanaście godzin i nie wyobrażają sobie innych butów w pracy niż te wykonane na drewnianej podeszwie.
Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.
Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)
Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.
Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.
Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.
Szanowni Państwo,
w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku zaplanowany jest postój produkcyjny w naszej firmie. Od 21.12.2019 do 6.01.2020 nasza produkcja będzie nieczynna a biura i magazyny będą pracowały w trybie dyżuru.
Zamówienia złożone w tym okresie mogą być zrealizowane dopiero po 6 stycznia 2020 r.
Z poważaniem
Grupa JULEX