ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Dlaczego warto chodzić w drewniakach?

Dlaczego warto chodzić w drewniakach?


Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Drewniaki są używane w kriokomorach do zabiegów rehabilitacyjnych. Bardzo często kierowcy ciężarówek mają parę drewniaków w kabinie samochodu.

Aby spełnić coraz bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące obuwia do pracy w wielu modelach drewniaków stosuje się drewniane wkładki, które mocowane są do antypoślizgowych spodów. Zaletą takiej budowy drewniaka jest dodatkowa amortyzacja w pięcie, zabezpieczenie spodów drewnianych przed wilgocią (przez co z powiedzeniem mogą być stosowane w kuchniach i pomieszczeniach o podwyższonej temperaturze i wilgoci) oraz wytłumienie charakterystycznego stukania o posadzkę lub podłogę.

W Skandynawii drewniane chodaki cieszą się ogromną popularnością wśród osób związanych z innymi zawodami lub po prostu w życiu codziennym na działce w domu czy ogrodzie.

Obuwie na spodach drewnianych swoją ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim naturalnym materiałom: surowe drewno i skóra. Te materiały dają skórze stopy doskonale środowisko. Skóra i drewno mają świetne właściwości higroskopijne to znaczy bardzo szybko pochłaniają wilgoć (pot stopy) aby potem szybko je oddać po skończeniu używania. Dzięki temu stopa nie odparzy się nawet osobom mającym bardziej potliwą skórę. Efekt zapocenia się stopy i odparzenia to barak "oddychania" skóry.

Drewno użyte do produkcji drewniaków poza obróbką mechaniczną nie jest poddawane procesom impregnacji i konserwacji wiec mamy do czynienia z naturalnym materiałem który nie podrażnia skóry stóp. Coraz częściej drewniaki wracają do łask zamiast obuwia gumowego czy piankowego. Dzięki swoim specyficznym właściwościom pokochały je pielęgniarki i lekarze pracujący po kilkanaście godzin i nie wyobrażają sobie innych butów w pracy niż te wykonane na drewnianej podeszwie.POWRóT

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

TOP
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt