Choroba zwyrodnieniowa

Choroba zwyrodnieniowa


Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

Charakterystyczna jest postępująca utrata chrząstki stawowej, której towarzyszy niedostateczna odbudowa chrząstki pokrywającej oraz przebudowa podchrzęstnej warstwy kości wraz z tworzeniem się wyrośli kostnych. W efekcie obejmuje ona wszystkie tkanki stawu.

Proces chorobowy przez długi czas może nie dawać objawów. Ból występujący w skutek zmian zwyrodnieniowych wytworów kostno-stawowych ma związek z wykonywanym ruchem. Bóle te mogą być bardzo silne i zwiększają się w momencie obciążania stawów, towarzyszą im ograniczenia w zakresie ruchów i trzeszczenia. Wraz z postępem choroby pojawia się sztywność po okresie unieruchomienia, która zazwyczaj nie trwa dłużej niż 30 minut.

Wyróżnia się pierwotną i wtórną etiologię choroby zwyrodnieniowej. Pierwotna występuje częściej, jej przyczyny są nieznane. Czynniki wywołujące wtórną chorobę zwyrodnieniową stawów to m.in. nadmierne obciążenie, urazy, zaburzenia endokrynologiczne.

Choroba ta zajmuje najczęściej stawy kręgosłupa na poziomie C5, Th8, L3. Są to obszary o największej ruchomości. Zmiany te dotyczą nie tylko stawów międzykręgowych, ale także krążków międzykręgowych.

Leczenie w przypadku OS polega na łagodzeniu objawów choroby. Postępowanie lecznicze rozpoczyna się od poinformowania chorego o istocie choroby oraz o tym, jak ważne jest przestrzeganie programu leczenia. W chorobie zwyrodnieniowej stawów należy dążyć do zmniejszenia przyparcia powierzchni stawowych przez redukcję masy ciała, używanie laski, balkoniku, unikanie noszenia ciężkich rzeczy. Ważne są również ćwiczenia, które zwiększą masę mięśniową. Stosuje się również zabiegi z zakresu fizykoterapii i balneoterapii.POWRóT

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

TOP
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt