Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Podczas wykonywania skłonu, pracy w tej pozycji i częstego powtarzania zgięcia czy to z obciążeniem czy bez, jedną z najważniejszych zasad jest utrzymanie części lędźwiowej w wyproście, czyli utrzymanie prawidłowego, fizjologicznego kształtu lordozy lędźwiowej. "Pochylanie" odbywa się wtedy w stawach biodrowych, gdzie wraz z prostym kręgosłupem pochyla się do przodu miednica. Wtedy obciążenie na kręgosłup jest znacznie mniejsze.

Podczas prawidłowego podnoszenia przedmiotów z ziemi (zgięcie w stawach biodrowych i kolanowych z zachowaniem fizjologicznego kształtu kręgosłupa) mocno angażują się mięśnie grzbietu oraz mięśnie brzucha, które powodują dodatkowa stabilizację kręgosłupa. Zabezpiecza to dodatkowo nasz kręgosłup przed szkodliwymi przeciążeniami.

prawidłowy skłon
Przykład podnoszenia ciężaru w pozycji nieprawidłowej i prawidłowej
[http://www.ciop.pl/13905]


Kręgosłup najlepiej "czuje się", kiedy jest wyprostowany i nie wykonuje żadnych niepotrzebnych ruchów. Takie warunki zapewnia mu wyprostowana postawa, gdyż wszelkie siły działają wtedy wzdłuż osi kręgosłupa.POWRóT

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

TOP

Nowa kolekcja Drewaników CD5


Szanowni Państwo Zapraszamy do zapoznania się z nową kolekcją drewniaków. https://www.julex.pl/products/drewniaki/ Grupa JULEX
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt