ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Patologie kręgosłupa szyjnego

Patologie kręgosłupa szyjnego


Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Wiele spośród osób cierpiących na bóle odcinka szyjnego kręgosłupa to osoby po urazie kręgosłupa, najczęściej w wyniku wypadku samochodowego, po którym nie stwierdzono u nich zwichnięcia ani złamania a dolegliwości się utrzymują bądź nawracają. U wielu osób po urazach kręgosłupa szyjnego po kilku lub kilkunastu latach dochodzi do zmian zwyrodnieniowych w obrębie krążka międzykręgowego i stawów międzykręgowych, powstałych w wyniku niestabilności segmentu, wywołanej źle leczonym lub nie leczonym uszkodzeniem elementów torebkowych, więzadłowych i samego krążka międzykręgowego.

Siedzący tryb życia z wymuszona pozycja głowy w pochyleniu ku przodowi i zniesieniem lordozy szyjnej powoduje, że dolegliwości bólowe występują u coraz młodszych osób. Praca przy komputerze sprzyja dolegliwością bólowym kręgosłupa szyjnego. Czynnikiem warunkującym wystąpienie dolegliwości bólowych jest długotrwałe zgięcie kręgosłupa szyjnego i utrzymywanie rąk nad klawiaturą oraz przedłużone w czasie pochylenie i skręcenie tułowia związane z pracą przy komputerze.

Przyczyną opisywanych dolegliwości są również nieprawidłowości w zakresie ergonomii stanowisk pracy. Wymuszają one ustawienie głowy w zgięciu w dolnych segmentach kręgosłupa szyjnego i w przeproście w dwóch górnych segmentach. Rozciągnięciu i osłabieniu ulegają mięśnie odpowiedzialne za prostowanie głowy i utrzymywanie kończyn górnych nad klawiaturą. Objawem klinicznym patologicznych zjawisk zachodzących w przeciążonych mięśniach są zaburzenia czucia w obrębie szyi i kończyn górnych, drętwienie i mrowienie.

Długotrwałe utrzymywanie nieergonomicznej pozycji siedzącej przy komputerze powoduje w następstwie przeciążenie więzadeł części szyjnej kręgosłupa oraz torebek stawowych stawów pomiędzy wyrostkami stawowymi górnymi i dolnymi. Efektem przeciążeń jest utrata elastyczności, a w konsekwencji ograniczenie ruchomości kręgosłupa szyjnego.

Utrata swobody ruchu zaczyna się od ograniczenia bądź całkowitego zniesienia możliwości wykonywania ruchu biernego w kierunku niefizjologicznym w obrębie stawu. Najczęściej zmianą elastyczności więzadeł i torebek stawowych towarzyszą zawroty głowy, bóle i drętwienia kończyn górnych, zaburzenia równowagi, zaburzenia słuchu i wzroku.POWRóT

Jeśli pracujesz w branży medycznej w szpitalu, przychodni lub laboratorium to Twoja praca jest nie tylko ciężka fizycznie i psychicznie, ale także wymaga bycia na nogach przez cały dzień, każdego dnia. Jest to duże obciążenie dla stóp, kolan i kręgosłupa. Dlatego potrzebujesz pary butów, które wytrzymają obciążenie wynikające z 10.000 kroków które robisz dziennie, a jednocześnie będą trwałe i wyglądać profesjonalnie.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

TOP

Przerwa wakacyjna 25.07-15.08.2022


Szanwoni Państwo!

Zbliża się zaplanowana na 25.07-15.08.2022 przerwa wakacyjna w Grupie JULEX. W tym czasie będą pracować nasze biura handlowe i magazyn oraz sklepy. W tym okresie realizacja niektórych zamówień może być niemożliwa lub może się wydłużyć.

Grupa JULEX

Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt