ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Czym musi się charakteryzować obuwie dla lekarzy na sale operacyjne?

Czym musi się charakteryzować obuwie dla lekarzy na sale operacyjne?


Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Przede wszystkim obuwie to może być sterylizowane w autoklawach w temperaturze do 134°C (tak samo jak narzędzia chirurgiczne) co gwarantuje higienę i komfort użytkowania dla personelu szpitala oraz zwiększa sterylność na salach operacyjnych. Obuwie powinno być czyszczone po każdym zabiegu dzięki temu każdą parę mogą używać różne osoby.

W trakcie operacji lub zabiegu trzeba zadbać o sterylność sali, narzędzi a także samego ubrania, które jest noszone przez personel. Mówiąc o trakcie operacyjnym można spotkać się z podziałem na strefy brudne i czyste. Obuwie operacyjne jest przeznaczone do strefy czystej.

Co daje butom zabiegowym takie właściwości?

To materiał z którego są wykonane tzw. SEBS - odporny na wysokie temperatury, z zamkniętą strukturą porów, nie wydzielający substancji drażniących skóry, nie pylący i antyelektrostatyczny. W dotyku przypomina gumę.

W trakcie operacji wykorzystywane są urządzenia elektryczne pod napięciem oraz występuje ryzyko zjawiska statyczności dlatego saboty operacyjne muszą posiadać właściwości antystatyczne. To gwarantuje bezpieczne używanie sprzętu elektronicznego (minimalizują ryzyko ich uszkodzenia i zakłócenia pracy podczas zabiegów).

Podczas operacji i zabiegów personel nie przemieszcza się zbyt dużo – przez większość czasu czynności są wykonywane w miejscu - na stojąco. Dlatego ważne aby but operacyjny dobrze leżał na nodze i był wygodny podczas stania i przede wszystkim musi zapewnić stabilność.

Należy tak dobrać buta i rozmiar aby czuć lekki luz. Obuwie jest tak zaprojektowane aby je wsuwać bez użycia rąk. Jeżeli personel porusza się po bloku operacyjnym się można wykorzystać pasek na piętę, który powinien być zamontowany w obuwiu tak aby można go było przełożyć na cholewkę. Dodatkowo aby zminimalizować dyskomfort podczas długich zabiegów i podnieść komfort samego obuwia zastosowano specjalną boczną perforację. Jest tak zaprojektowana i umiejscowiona aby zminimalizować ryzyko przecieknięcia płynów w trakcie operacji. Niektóre modele obuwia zabiegowego są wykonane z pełną perforacją - takie rozwiązanie sprawdza się gdy nie ma ryzyka zachlapania materiałem potencjalnie niebezpiecznym dla personelu medycznego.

Dodatkowe wkładki lub inne elementy w obuwiu mogą przeszkadzać podczas pracy lub mogą negatywnie wpłynąć na stabilność dlatego nie polecamy takich rozwiązań. Wkładki przeciwpotne powinno się stosować tylko wtedy gdy użytkownik ma dużą potliwość stopy.

To do personelu bloku operacyjnego należy wybór jakie obuwie jest najlepsze. To osoby operujące znają specyfikę pracy zespołu i danego bloku operacyjnego. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości najlepiej je skonsultować z dostawcą obuwia.POWRóT

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

TOP
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt