ODWIEDŹ TAKŻE
nasz sklep internetowy

www.obuwiemedyczne.pl

Obuwie antyelektrostatyczne i buty robocze ESD chronią wrażliwy sprzęt lub komponenty przed wyładowaniami elektrostatycznymi w różnych branżach. Należą do nich: przemysł elektroniczny, przemysł lotniczy, produkcja półprzewodników i produkcja urządzeń przemysłowych, telekomunikacja, produkcja komputerów i przemysł medyczny, przemysł optyczny.

Jeśli pracujesz w branży medycznej w szpitalu, przychodni lub laboratorium to Twoja praca jest nie tylko ciężka fizycznie i psychicznie, ale także wymaga bycia na nogach przez cały dzień, każdego dnia. Jest to duże obciążenie dla stóp, kolan i kręgosłupa. Dlatego potrzebujesz pary butów, które wytrzymają obciążenie wynikające z 10.000 kroków które robisz dziennie, a jednocześnie będą trwałe i wyglądać profesjonalnie.

Nowy produkt w naszej ofercie i na Polskim rynku branży BHP/PPE. Nakładki na buty Steel-Flex to rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w Kanadzie, sprawdzone już na jednym z najbardziej zaawansowanych rynków pracy i PPE na świecie - w USA.

Obuwie operacyjne to szczególny rodzaj obuwia zawodowego. To jeden z elementów ubioru stosowanego w salach zabiegowych. Możne je wysterylizować, wyprać w myjce lub pralce.

Kuchnia i szeroko rozumiana gastronomia nazywana często HORECA (od hotele, restauracje, catering) to wyjątkowe miejsca pracy ze względu na temperatury i wilgotność tam panującą.

To obuwie ochronne i zawodowe wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, przetwórstwie mięsnym, piekarniach, zakładach mięsnych i zakładach rybnych stosujących normy HACCP.

Najlepsze obuwie medyczne do pracy w szpitalu to takie, w którym stopa ma zapewniony maksymalny komfort podczas wielogodzinnego dyżuru. Personel medyczny, lekarze czy pielęgniarki, przemierzają kilometry korytarzy po twardym, nierównym podłożu co ma wpływ na przenoszenie drgań i wibracji na układ kostno-stawowy.

Drewniaki, chodaki, pantolety od wielu lat są ulubionym modelem obuwia zawodowego, profilaktycznego używanym w szpitalach i ogólnie rozumianej Służbie zdrowia. Ale nie tylko.

Przy pomocy naszego schematu mogą Państwo samodzielnie kontrolować budowę i ustawienie kończyn dolnych (kolan, pięt, stóp, palców)

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Ostroga piętowa

03.06.2017

Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.

Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Wady postawy

17.02.2015

Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.

Choroba Scheuermanna - czyli jałowa martwica kręgosłupa, zwana jest również kifozą młodzieńczą. Choroba zaczyna się u młodych osób, jeszcze przed okresem pokwitania. Przyczyny choroby nie są znane, prawdopodobnie duże znaczenie ma czynnik genetyczny.

Dna moczanowa

02.02.2015

Choroba ta spowodowana jest odkładaniem w tkankach moczanu sodu. Dysfunkcja przejawia się atakami silnego bólu, obrzękiem, zaczerwienieniem i ograniczeniem ruchomości zajętego stawu.
Choroba ta częściej dotyka mężczyzn. Najczęściej pojawia się między 45 a 60 rokiem życia.

Choroba Mortona

10.01.2015

Choroba Mortona (Morton's Neuroma) objawia się dolegliwościami bólowymi między trzecim a czwartym palcem, ból zazwyczaj promieniuje od kłębu palucha do palców. Ból ma charakter piekący, palący. Dolegliwość ta dotyczy najczęściej jednej stopy i nasila się przy chodzeniu. Podrażnienie nerwu prowadzi do zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych.

Przedstawiamy zestaw ćwiczeń dla stóp opracowany przez naszych specjalistów. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłowe wysklepienie stóp i mobilizują palce.

Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące stóp. Przedstawiamy schorzenia z nimi związane i sposoby radzenia sobie z podstawowymi problemami ze stopą.

Żylaki nóg to jedno z najczęstszych schorzeń w Polsce i na świecie. Trzy razy częściej problem ten dotyczy kobiet niż mężczyzn. Żylaki mogą występować w każdej żyle, jednak najczęściej dotyczą żył w nogach i stopach.

  • 1
  •   
  • 2
TOP

PRZERWA WIELKANOCNA 2024


Szanowni Państwo!

W dniach 28.03-1.04.2024 nasza firma oraz sklepy będą nieczynne. 
Życzymy zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy. 

Grupa JULEX
Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims: UAB "VITAMEDA"

http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt