Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims:
UAB "VITAMEDA"
http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt
plende Cz Lt
szukaj:  
typ:
rodzaj:
kategoria:
kolor:
podnosek stal:
widok tabelaryczny      widok normalny
wyszukiwanie zaawansowane
Do pobrania Nasz sklep internetowy Anatomico Obuwie profilaktyczne Piumetta Obuwie komfortowe JULEX Obuwie zawodowe JULEX_orto Obuwie ortopedyczne Obuwie operacyjne Obuwie ESD Obuwie Kolebkowe Gumowce Drewniaki Akcesoria WYPRZEDAŻ

Choroba zwyrodnieniowa

Choroba zwyrodnieniowa

Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.

Charakterystyczna jest postępująca utrata chrząstki stawowej, której towarzyszy niedostateczna odbudowa chrząstki pokrywającej oraz przebudowa podchrzęstnej warstwy kości wraz z tworzeniem się wyrośli kostnych. W efekcie obejmuje ona wszystkie tkanki stawu.

Proces chorobowy przez długi czas może nie dawać objawów. Ból występujący w skutek zmian zwyrodnieniowych wytworów kostno-stawowych ma związek z wykonywanym ruchem. Bóle te mogą być bardzo silne i zwiększają się w momencie obciążania stawów, towarzyszą im ograniczenia w zakresie ruchów i trzeszczenia. Wraz z postępem choroby pojawia się sztywność po okresie unieruchomienia, która zazwyczaj nie trwa dłużej niż 30 minut.

Wyróżnia się pierwotną i wtórną etiologię choroby zwyrodnieniowej. Pierwotna występuje częściej, jej przyczyny są nieznane. Czynniki wywołujące wtórną chorobę zwyrodnieniową stawów to m.in. nadmierne obciążenie, urazy, zaburzenia endokrynologiczne.

Choroba ta zajmuje najczęściej stawy kręgosłupa na poziomie C5, Th8, L3. Są to obszary o największej ruchomości. Zmiany te dotyczą nie tylko stawów międzykręgowych, ale także krążków międzykręgowych.

Leczenie w przypadku OS polega na łagodzeniu objawów choroby. Postępowanie lecznicze rozpoczyna się od poinformowania chorego o istocie choroby oraz o tym, jak ważne jest przestrzeganie programu leczenia. W chorobie zwyrodnieniowej stawów należy dążyć do zmniejszenia przyparcia powierzchni stawowych przez redukcję masy ciała, używanie laski, balkoniku, unikanie noszenia ciężkich rzeczy. Ważne są również ćwiczenia, które zwiększą masę mięśniową. Stosuje się również zabiegi z zakresu fizykoterapii i balneoterapii.

« powrót

Ostroga piętowa

03.06.2015
Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.
więcej »

Podnoszenie ciężarów

20.05.2015
Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.
więcej »

Patologie kręgosłupa szyjnego

17.02.2015
Patologie kręgosłupa szyjnego
Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.
więcej »

Wady postawy

17.02.2015
Wady postawy
Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.
więcej »

Choroba Scheuermanna

11.02.2015
Choroba Scheuermanna
Choroba Scheuermanna - czyli jałowa martwica kręgosłupa, zwana jest również kifozą młodzieńczą. Choroba zaczyna się u młodych osób, jeszcze przed okresem pokwitania. Przyczyny choroby nie są znane, prawdopodobnie duże znaczenie ma czynnik genetyczny.
więcej »

Dna moczanowa

02.02.2015
Dna moczanowa
Choroba ta spowodowana jest odkładaniem w tkankach moczanu sodu. Dysfunkcja przejawia się atakami silnego bólu, obrzękiem, zaczerwienieniem i ograniczeniem ruchomości zajętego stawu.
Choroba ta częściej dotyka mężczyzn. Najczęściej pojawia się między 45 a 60 rokiem życia.
więcej »

Choroba Mortona

10.01.2015
Choroba Mortona
Choroba Mortona (Morton's Neuroma) objawia się dolegliwościami bólowymi między trzecim a czwartym palcem, ból zazwyczaj promieniuje od kłębu palucha do palców. Ból ma charakter piekący, palący. Dolegliwość ta dotyczy najczęściej jednej stopy i nasila się przy chodzeniu. Podrażnienie nerwu prowadzi do zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych.
więcej »

Ćwiczenia dla stóp

21.08.2014
Ćwiczenia dla stóp
Przedstawiamy zestaw ćwiczeń dla stóp opracowany przez naszych specjalistów. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłowe wysklepienie stóp i mobilizują palce.
więcej »

ABC stopy doskonałej

21.08.2014
ABC stopy doskonałej
Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące stóp. Przedstawiamy schorzenia z nimi związane i sposoby radzenia sobie z podstawowymi problemami ze stopą.
więcej »

Skąd się biorą żylaki na nogach?

18.07.2014
Skąd się biorą żylaki na nogach?
Żylaki nóg to jedno z najczęstszych schorzeń w Polsce i na świecie. Trzy razy częściej problem ten dotyczy kobiet niż mężczyzn. Żylaki mogą występować w każdej żyle, jednak najczęściej dotyczą żył w nogach i stopach.
więcej »

Tagi: buty robocze, gumowce, kalosze, gumiaki, drewniaki, chodaki, buty profilaktyczne, obuwie zdrowotne, fakiry, fakirki, noski ochronne