Pro více informací prosím kontaktujte naše Obchodni Odděleni:
+48 (33) 815 66 11
sales@julex.pl
Prašome susisiekti su musu produkcijos atstovu Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalims:
UAB "VITAMEDA"
http://www.craftwear.lt/
http://www.vitameda.lt/

Telefonas: +370 37 33 74 14
El. paštas: info@vitameda.lt
plende Cz Lt
szukaj:  
typ:
rodzaj:
kategoria:
kolor:
podnosek stal:
widok tabelaryczny      widok normalny
wyszukiwanie zaawansowane
Do pobrania Nasz sklep internetowy Anatomico Obuwie profilaktyczne Piumetta Obuwie komfortowe JULEX Obuwie zawodowe JULEX_orto Obuwie ortopedyczne Obuwie operacyjne Obuwie ESD Obuwie Kolebkowe Gumowce Drewniaki Akcesoria WYPRZEDAŻ

Patologie kręgosłupa szyjnego

Patologie kręgosłupa szyjnego

Bóle odcinka szyjnego, a co za tym idzie ograniczenia ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa są coraz powszechniejszym problemem. Po odcinku lędźwiowym jest to druga najczęstsza lokalizacja dolegliwości.

Wiele spośród osób cierpiących na bóle odcinka szyjnego kręgosłupa to osoby po urazie kręgosłupa, najczęściej w wyniku wypadku samochodowego, po którym nie stwierdzono u nich zwichnięcia ani złamania a dolegliwości się utrzymują bądź nawracają. U wielu osób po urazach kręgosłupa szyjnego po kilku lub kilkunastu latach dochodzi do zmian zwyrodnieniowych w obrębie krążka międzykręgowego i stawów międzykręgowych, powstałych w wyniku niestabilności segmentu, wywołanej źle leczonym lub nie leczonym uszkodzeniem elementów torebkowych, więzadłowych i samego krążka międzykręgowego.

Siedzący tryb życia z wymuszona pozycja głowy w pochyleniu ku przodowi i zniesieniem lordozy szyjnej powoduje, że dolegliwości bólowe występują u coraz młodszych osób. Praca przy komputerze sprzyja dolegliwością bólowym kręgosłupa szyjnego. Czynnikiem warunkującym wystąpienie dolegliwości bólowych jest długotrwałe zgięcie kręgosłupa szyjnego i utrzymywanie rąk nad klawiaturą oraz przedłużone w czasie pochylenie i skręcenie tułowia związane z pracą przy komputerze.

Przyczyną opisywanych dolegliwości są również nieprawidłowości w zakresie ergonomii stanowisk pracy. Wymuszają one ustawienie głowy w zgięciu w dolnych segmentach kręgosłupa szyjnego i w przeproście w dwóch górnych segmentach. Rozciągnięciu i osłabieniu ulegają mięśnie odpowiedzialne za prostowanie głowy i utrzymywanie kończyn górnych nad klawiaturą. Objawem klinicznym patologicznych zjawisk zachodzących w przeciążonych mięśniach są zaburzenia czucia w obrębie szyi i kończyn górnych, drętwienie i mrowienie.

Długotrwałe utrzymywanie nieergonomicznej pozycji siedzącej przy komputerze powoduje w następstwie przeciążenie więzadeł części szyjnej kręgosłupa oraz torebek stawowych stawów pomiędzy wyrostkami stawowymi górnymi i dolnymi. Efektem przeciążeń jest utrata elastyczności, a w konsekwencji ograniczenie ruchomości kręgosłupa szyjnego.

Utrata swobody ruchu zaczyna się od ograniczenia bądź całkowitego zniesienia możliwości wykonywania ruchu biernego w kierunku niefizjologicznym w obrębie stawu. Najczęściej zmianą elastyczności więzadeł i torebek stawowych towarzyszą zawroty głowy, bóle i drętwienia kończyn górnych, zaburzenia równowagi, zaburzenia słuchu i wzroku.

« powrót

Ostroga piętowa

03.06.2015
Jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego prowadzący do powstania twardej narośli kostnej na kości piętowej. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej nie są do końca znane. Wśród czynników ryzyka podaje się pracę stojącą, nadwagę, niedopasowane i niewygodne obuwie, intensywne uprawianie sportu. Ostroga może dotyczyć tylko jednej pięty lub może pojawić się obustronnie.
więcej »

Choroba zwyrodnieniowa

20.05.2015
Choroba zwyrodnieniowa
Chorobę zwyrodnieniową przez długi czas uważano za efekt starzenia się organizmu. Współcześnie wiadomo, że jest wiele czynników wywołujących zmiany zwyrodnieniowe. Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą reumatyczną stawów. Pojawia się w wieku 40-60 lat, wraz z wiekiem rośnie jej występowanie. Choroba ta występuje częściej u kobiet.
więcej »

Podnoszenie ciężarów

20.05.2015
Podnoszenie "ciężarów" i praca fizyczna dotyczy każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.
więcej »

Wady postawy

17.02.2015
Wady postawy
Postawa ciała to jego indywidualne ukształtowanie i położenie poszczególnych odcinków tułowia i nóg w pozycji stojącej. Postawa ciała jest to nawyk ruchowy. Przedmiot badania powinna stanowić postawa nawykowa, gdyż jest ona rzeczywistą postawą człowieka w odróżnieniu od postawy bacznej, która jest wymuszona. Prawidłowa postawa ciała jest jednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej sprawności człowieka.
więcej »

Choroba Scheuermanna

11.02.2015
Choroba Scheuermanna
Choroba Scheuermanna - czyli jałowa martwica kręgosłupa, zwana jest również kifozą młodzieńczą. Choroba zaczyna się u młodych osób, jeszcze przed okresem pokwitania. Przyczyny choroby nie są znane, prawdopodobnie duże znaczenie ma czynnik genetyczny.
więcej »

Dna moczanowa

02.02.2015
Dna moczanowa
Choroba ta spowodowana jest odkładaniem w tkankach moczanu sodu. Dysfunkcja przejawia się atakami silnego bólu, obrzękiem, zaczerwienieniem i ograniczeniem ruchomości zajętego stawu.
Choroba ta częściej dotyka mężczyzn. Najczęściej pojawia się między 45 a 60 rokiem życia.
więcej »

Choroba Mortona

10.01.2015
Choroba Mortona
Choroba Mortona (Morton's Neuroma) objawia się dolegliwościami bólowymi między trzecim a czwartym palcem, ból zazwyczaj promieniuje od kłębu palucha do palców. Ból ma charakter piekący, palący. Dolegliwość ta dotyczy najczęściej jednej stopy i nasila się przy chodzeniu. Podrażnienie nerwu prowadzi do zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych.
więcej »

Ćwiczenia dla stóp

21.08.2014
Ćwiczenia dla stóp
Przedstawiamy zestaw ćwiczeń dla stóp opracowany przez naszych specjalistów. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłowe wysklepienie stóp i mobilizują palce.
więcej »

ABC stopy doskonałej

21.08.2014
ABC stopy doskonałej
Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące stóp. Przedstawiamy schorzenia z nimi związane i sposoby radzenia sobie z podstawowymi problemami ze stopą.
więcej »

Skąd się biorą żylaki na nogach?

18.07.2014
Skąd się biorą żylaki na nogach?
Żylaki nóg to jedno z najczęstszych schorzeń w Polsce i na świecie. Trzy razy częściej problem ten dotyczy kobiet niż mężczyzn. Żylaki mogą występować w każdej żyle, jednak najczęściej dotyczą żył w nogach i stopach.
więcej »

Tagi: buty robocze, gumowce, kalosze, gumiaki, drewniaki, chodaki, buty profilaktyczne, obuwie zdrowotne, fakiry, fakirki, noski ochronne